Ekológia

EKO STRATÉGIA 2022

_meloun

NAŠA EKO STRATÉGIA

V roku 2018 sa Fruitisimo rozhodlo pripojiť ku globálnemu boju proti plastom, ktoré sa predovšetkým v posledných rokoch stávajú vážnym problémom a predstavujú obrovskú ekologickú záťaž.

V spolupráci s ministerstvom životného prostredia sme sa s mnohými ďalšími veľkými značkami rozhodli plasty v prírode obmedziť.

EKO STRATÉGIA ZBLÍZKA

100 % RPET MATERIÁL

Naše poháre aj fľaše na Fruitisimo drinky vyrábame z ekologickejšieho rPET materiálu. Ide o recyklovaný PET, ktorý sa vyrába recykláciou PET fliaš. Kvôli výrobe našich obalov tak netreba vyťažiť nerastnú surovinu a tým spolu s vami šetríme prírodné zdroje.

#MOJAFLASA

Fruitisimo fľaša #MOJAFLASA je vyrobená z ekologickejšieho RPET materiálu a navyše je znovu použiteľná. Môžete si ju tak so sebou priniesť znovu a znovu a šetriť tak prírodu aj vašu peňaženku. Ak si vlastnú fľašu prinesiete, dostanete zľavu 0,20 eur.

PAPIEROVÉ SLAMKY

Ďalším krokom v našom spoločensky zodpovednejšom prístupe bolo nahradenie plastových slamiek tými z papiera. Ak budete chcieť, môžete si k svojmu drinku vziať hygienicky balenú kvalitnú papierovú slamku

PAPIEROVÉ POHÁRE NA TEPLÉ NÁPOJE

Kávu a teplé ovocné nápoje podávame so sebou v papierových obaloch, ktoré sú ekologickejšie než obaly plastové.

OVOCIE Z ČESKÝCH SADOV

Podporujeme miestnych farmárov. Od roku 2021 sme nadviazali spoluprácu s tradičným českým pestovateľom ovocia firmou EKOFRUKT 
zo Slaného. Ovocie tu pestujú s využitím ekologických metód pestovania tak, aby nezaťažovali životné prostredie. 

Viac o našom českom ovocí tu.