O NÁS
ZISTIŤ VIAC

O Fruitisime

Fruitisimo je najovocnejší bar v tvojom okolí. Nájdeš ho na viac ako 60 miestach v Českej republike, na Slovensku v Maďarsku, a jeho sieť sa každým dňom rozrastá. Cez svoj taliansky názov, ktorým demonštruje svoju vášeň pre ovocie, je Fruitisimo česká firma. Fruitisimo si zvolilo ako svoj cieľ robiť ľuďom radosť a zlepšovať každý ich deň. Značku Fruitisimo najlepšie vystihuje slogan LIVE WHAT YOU LOVE, teda zdravý aktívni životní štýl, zábava, úsmev a vášeň pre to, čo Fruitisimo robí. Aj v tom vidí Fruitisimo svoju prednosť: „Čo je náš tajný recept? Nie sú to rýchlejšie mixéry ani výkonnejšie odšťavovače. Je to o ľuďoch. Milujeme, čo robíme, a to spoznáte pri každej návšteve.“

HISTÓRIA

2016

Egészségére ! Prvá pobočka v Maďarsku je otvorená.

2015

Otvárame prvé pobočky spolu s bistro-kaviarňami HOME OFFICE Bistro & Coffee.

2014

Pokorili sme hranicu 40 pobočiek.

2014

Odštartovali sme garanciu úsmevu.

2007

Vstupujeme za hranice, na Slovensko. Na zdravie!

2003

Otvorili sme prvý Fruitisimo bar v Prahe, zatiaľ predávame len zmrzlinu.

2000

Dvaja študenti, Honza a Tomáš, absolvovali zahraničnú pracovnú stáž v Amerike a rozhodli sa priniesť do Česka niečo, čo tu proste chýbalo. Od prístupu zamestnancov až po kvalitu produktov.

FAQ

Zmrzlina

1. Z čoho sú Fruitisimo zmrzliny vyrábané?

Zmrzliny vyrábame remeselným spôsobom z poctivých surovín v našej výrobni za Prahou. Pri príprave používame iba kvalitné suroviny, ktoré si nechávame dovážať predovšetkým z Talianska. Nepoužívame rastlinné tuky.

2. Aká je správna veľkosť kopčeka?

Naše kopčeky vážia 50g.

3. Je možné kúpiť si Fruitisimo zmrzlinu na inom mieste ako vo Fruitisimo bare?

Áno, Fruitisimo zmrzlinu predávajú aj naši českí odberetelia: Náš Grunt, Coffeeshop Company a ďalší.

Ovocné a zeleninové koktejly

1. Aké veľkosti drinkov sa vo Fruitisime predávajú?

V ponuke máme dve veľkosti kelímkov 0,3l a 0,5l. Drink si môžte kúpiť aj do uzatvárateľnej fľaštičky v objeme 0,5l.

2. Ako má vyzerať správny drink, je pena jeho súčasťou?

Správny drink má mať tekutú zložku, ktorá siaha po rysku 0,3l alebo 0,5l, podľa vybranej veľkosti nápoja. Nad touto hladinou potom môže byť pena, ktorá vzniká pri mixovaní ovocia a je tak prirodzenou súčasťou drinku.

3. Čo sú to detské drinky?

Fialka a Jahoda pohoda, to sú drinky pripravené špeciálne pre našich najmenších návštevníkov. Predávame ich iba vo veľkosti 0,3l za symbolickú cenu a navyše s darčekom pre deti. Pokliaľ sa zastavíte pre veľký drink, potom detský drink kúpite so zľavou 0,5 centov lacnejšie.

4. Odkliaľ ovocie a zeleninu dovážame?

Keď sa jedná o výber surovín, dávame si poriadne záležať a nenechávame nič náhodne. Dať si u nás môžete napr. thajské mango, brazílske acai, kanadské brusnice, české jablká… Suroviny preto dovážame prakticky z celého sveta.

5. Čo sú to BIO kelímky?

Ovocné a zeleninové drinky, kokteily si zaslúžia správny obal. Ekologické kelímky z kukurice tak pre nás boli jasnou voľbou. Bioplastové PLA kelímky, ktoré používame sú vyrábané z kukurice a z prírodných surovín. Vďaka tomu sú kelímky 100% rozložiteľné, za 3-4 mesiace z kelímku na kompostovateľnom mieste nezostane vôbec nič.

Extra prísady

1. Aké prísady je možné si nechať navyše primiešať do Freshu či kokteilu?

V súčasnej dobe si môžete nechať do drinku primiešať zázvor, mätu, citrón, limetku, jahody, mango, čučoriedky, maliny, brusnice, acai, banán alebo chia semienka.

2. Čo sú superpotraviny a aké Fruitisimo ponúka?

Superpotraviny sú plody prírody, ktoré majú extrémne vysoký obsah zdraviu prospešných látok (vitamínov, minerálov, antioxidantov a i.). V ponuke máme štandardne acai, chia semienka, brusnice, čučoriedky, maliny, mango. Ďalšie superpotraviny môžete nájsť aj v našich sezónnych produktoch.

Sezónne produkty

1. Čo sú sezónne drinky?

Našu stálu ponuku každé 2 mesiace doplňujeme 2 sezónnymi drinkmi. Pri príprave receptury týchto drinkou zohľadňujeme ročné obdobia a sezónnu ponuku. V zime preto u nás najdete drinky nabité vitamínom C pre podporu imunity. V lete si zase môžete vychutnať špeciality z melónu alebo jahôd.

2. Čo je to limitovaná edícia zmrzliny?

Ide o jedinečnú špecialitu, ktorú nájdete v našich zmrzlinových vitrínach vždy iba 2 mesiace.

3. Ako často sa sezónne produkty odmeňujú?

Nové sezónne drinky a limitovanú edíciu zmrzliny u nás nájdete každé dva mesiace.

KARIÉRA

Viete, prečo sú naše Freshe najlepšie? Nie je to o lepších mixéroch ani výkonnejších odšťavovačoch. Je to o ľuďoch. Milujeme, čo robíme, a to spoznáte pri každej návšteve.

Hľadáme do tímu usmievavých, iniciatívnych a vždy pozitívne naladených kolegov, pre ktorých je dôležitý zdravý životný štýl a majú tú správnu „šťavu“. Staňte sa súčasťou úspešnej, dynamickej spoločnosti, kde majú vášeň pre všetko ovocné a prispejte svojimi skúsenosťami k jej ďalšiemu rozvoju! Riadime sa heslom LIVE WHAT YOU LOVE, a práca je pre nás hrou! 🙂